Dieta o niskim indeksie glikemicznym

Czy tabela indeksu glikemicznego może pomóc rozprawić się z problemami zdrowotnymi? Dieta o niskim indeksie glikemicznym jest polecana przede wszystkim osobom z cukrzycą lub insulinoopornością. Jednak na jej wprowadzeniu mogą też skorzystać np. kobiety z zespołem policystycznych jajników oraz osoby chorujące na Hashimoto. Co ciekawe – niski IG to też element postępowania dietetycznego przy trądziku czy łupieżu.

Książka indeks glikemiczny

Jednak książka nie jest adresowana wyłącznie do osób z problemami zdrowotnymi. Potrawy o niskim indeksie glikemicznym mogą stać się bazą jadłospisu każdej zdrowej osoby, szczególnie takiej, która dba o sylwetkę lub chce schudnąć. Tabela indeksu glikemicznego oraz liczne porady i wskazówki pozwolą ci właściwie skomponować dobry dla ciebie jadłospis. Dodatkowo dział z przepisami ilustruje porady, dzięki czemu możesz nauczyć się lepiej planować swoje posiłki.

Dieta o niskim IG to jedna z najprzyjemniejszych, najmniej kłopotliwych i… najbardziej sycących diet. Spróbujesz?

Z mojej nowej książki dowiesz się:

  • Dlaczego na diecie redukcyjnej często jesteśmy głodni i jak temu zaradzić
  • Co to jest indeks glikemiczny i dlaczego jest taki przydatny
  • Co zwiększa, a co zmniejsza indeks glikemiczny potraw
  • Jak obliczyć ładunek glikemiczny, czyli kolejny przydatny wskaźnik
  • Jak komponować swój jadłospis by był smaczny, zdrowy i sycący

W książce znajduje się również tabela indeksu glikemicznego (lista produktów z podziałem na IG niski, średni i wysoki) oraz prawie 100 przepisów na smaczne posiłki i przekąski.

Premiera już na początku września 2019!


Może cię też zainteresować…