9 ważnych rad dla ludzi, którzy nie mają cukrzycy… ale znają kogoś, kto ma (infografika)

Dziś obchodzimy Dzień Walki z Cukrzycą. Ci z was, którzy śledzą mój profil na FB, widzieli już infografikę, którą przygotowałam z tej okazji.

Chociaż po napisaniu dwóch książek z deserami i wypiekami dla diabetyków, początkowo chciałam wrzucić na bloga jakiś fajny przepis, ciekawostkę lub pakiet zaleceń – pomyślałam nagle, że za mało się mówi o postrzeganiu i traktowaniu diabetyków przez zdrowe osoby. I stąd pomysł na dzisiejszą infografikę.

Jak się zachować przy osobie z cukrzycą?

Diabetyków (kobiet i mężczyzn) jest wśród nas naprawdę dużo. Ich zwyczaje (regularne posiłki z zegarkiem w ręku, chodzenie wszędzie z bananem, specjalna dieta, częste robienie zastrzyków czy pobieranie krwi z palca w celu pomiaru poziomu cukru) budzą często niezdrowe zainteresowanie wśród osób zdrowych.

Niezależnie od tego, czy diabetyk, którego znasz, choruje na cukrzycę typu 1, cukrzycę typu 2 czy cukrzycę ciążową – poświęć chwilę, by dowiedzieć się czy przypadkiem nieświadomie nie popełniasz jakichś błędów, które mogą powodować u niego/ u niej jakiś dyskomfort lub żal.

Infografika dla rodzin i znajomych osób z cukrzycą

Zobacz moją infografikę z poradami, jak się zachowywać przy osobie z cukrzycą i na co zwracać uwagę. Gdy przeczytasz – podaj dalej. Może dzięki tobie jakiemuś diabetykowi będzie żyło się łatwiej 🙂

jak się zachować przy osobie z cukrzycą
grafika: Canva

Może cię też zainteresować…