Dieta antyrakowa – nowa książka!

Na co komu dieta antyrakowa i czy w ogóle działa? A to nie jest tak, że jak masz zachorować to i tak zachorujesz? Nie. Nawet połowy zachorowań na nowotwory można by było uniknąć, dzięki zmianie nawyków żywieniowych i stylu życia. To nie pomyłka – połowy. Tymczasem rak nadal jest chorobą, której wszyscy się boją, ale mało kto chce o niej myśleć. Wiele osób woli zepchnąć go gdzieś na skraj świadomości a nawet unika badań, by „przypadkiem czegoś nie wykryli”.  

Zapobieganie poważnym chorobom zawsze leżało w kręgu moich zainteresowań. Ciężko mi było słuchać kolejnych wymówek w stylu „na coś trzeba umrzeć” i „będzie co ma być” w sytuacji gdy tak naprawdę to od nas w dużej mierze zależy, czy poważnie zachorujemy czy nie. Jestem głęboko przekonana, że gdy choroba już się pojawi, człowiek zrobiłby wszystko, by jednak cofnąć czas i zadbać o siebie. Zrobić te zaległe badania, odwiedzać regularnie lekarza, jeść trochę zdrowiej i nie eksploatować organizmu ponad miarę. W końcu ciało mamy tylko jedno, a niestety nie każdą jego usterkę jesteśmy w stanie naprawić.

Już ponad 10 lat temu, na etapie pracy licencjackiej zajmowałam się roślinnymi substancjami, które są w stanie pomóc nam zmniejszyć ryzyko nowotworów i chorób układu krążenia. Długo też chodziła mi po głowie książka na temat diety zapobiegającej nowotworom. Teraz z dumą mogę obwieścić, że książka jest gotowa i wkrótce będzie ją można kupić w księgarniach.

dieta antyrakowa

Co zawiera książka Dieta antyrakowa?

Nowa książka to przede wszystkim bomba wiedzy. Dowiesz się z niej jak powstają nowotwory i co w ogóle mają wspólnego z żywieniem i stylem życia.  Przeczytasz, jakie substancje występujące w żywności mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworów i jak ich unikać. Opowiem ci, jak gotować i jak przygotowywać twoje posiłki, by były możliwie najbardziej bezpieczne i odżywcze.

Oczywiście Dieta Antyrakowa to nie tylko wykaz tego, czego „nie wolno”. Kolejne rozdziały zawierają też informacje o składnikach żywności, które działają prozdrowotnie i ograniczają ryzyko zachorowania. Pokażę ci, jakie produkty warto wybierać i co warto jeść na co dzień, by cieszyć się zdrowiem. Dobra wiadomość jest taka, że „zdrowie” w tym przypadku to bardzo pojemne pojęcie. Produkty przedstawione w książce będą je wspierać w wielu różnych obszarach, a nie „tylko” działać przeciwnowotworowo. Stosując zdrową dietę nie tylko działasz profilaktycznie, ale też inwestujesz w dobre samopoczucie i witalność. Warto, prawda?

Jak korzystać z książki?

Dieta antyrakowa zawiera sporą dawkę wiedzy, ale jest też wzbogacona licznymi przepisami.  Znajdziesz w niej pomysły na pożywne śniadania, obiady i kolacje, a także pełne witamin surówki, soki i koktajle. Możesz dokładnie odtwarzać przepisy, lub potraktować je jako punkt wyjścia i inspirację do samodzielnego komponowania posiłków.

Jak zachować zdrowie – odpowiedź w pigułce 🙂

Nie zapomnij, że zdrowy styl życia to nie tylko dieta, czy brak używek (takich, jak papierosy). Niezwykle ważna jest też regularna aktywność fizyczna (niekoniecznie trening – ale też spacery, rower, prace domowe/ ogrodowe, aktywna zabawa).

Profilaktyka zdrowotna to także redukcja stresu, który (jeśli mu pozwolimy) jest w stanie dokonać naprawdę niemałych spustoszeń w organizmie a także szeroko rozumiany odpoczynek i sen. Zdziwiłoby cię, jak wielki wpływ na zdrowie ma właściwa ilość snu, czas na relaks i dbanie o swoją psychikę.

Krótko mówiąc – odżywiaj swoje ciało i ruszaj się na zdrowie, ale nie zaniedbuj też regeneracji. Twoje ciało jest w stanie dokonywać cudów, ale musisz mu na to pozwolić.


Mogą cię też zainteresować: