Dieta w nadciśnieniu – nowa książka!

Na nadciśnienie tętnicze może cierpieć nawet ponad 30% Polaków. Część z nich bagatelizuje chorobę, lub bierze leki, ale nie przejmuje się zupełnie swoją dietą ani stylem życia. Tymczasem zaniedbane nadciśnienie może okazać się bardzo groźne w skutkach (zwiększa np. ryzyko wystąpienia zawału czy udaru). Sprawę komplikuje fakt, że lekarze często nie potrafią przekazać pacjentowi, jak właściwie powinna wyglądać dieta w nadciśnieniu. Niektórzy z nich zalecają lakonicznie „przejście na jakąś dietę”, „lekkie posiłki” lub odsyłają do Internetu. Moja nowa książka powstała właśnie po to, by zwiększyć świadomość pacjentów i pomóc im dokonać zmian w swoich nawykach żywieniowych.

Dieta DASH

DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) to nie tylko zalecana dieta w nadciśnieniu, ale ceniony przez ekspertów, wszechstronny prozdrowotny styl żywienia. Jest ona uważana za jedną z najzdrowszych diet świata (obok np. diety śródziemnomorskiej) oraz dietę, na której stosunkowo łatwo schudnąć. Rekomenduje ją wiele polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, a jej skuteczność została wielokrotnie potwierdzona badaniami. Oprócz obniżania ciśnienia może ona zapobiegać cukrzycy typu 2, wspierać leczenie hipercholesterolemii czy chronić serce.

Dieta w nadciśnieniu

Zasady diety w nadciśnieniuNowa książka przybliża zasady stosowania programu DASH oraz opisuje produkty i składniki, które wspomagają normalizację ciśnienia. Dowiesz się z niej co jeść, jak planować posiłki, w jaki sposób przyrządzać potrawy oraz czego unikać – by wspierać leczenie swojej choroby. Przekonasz się, że dieta przy nadciśnieniu może być smaczna i dostosowana do twoich potrzeb. Wśród licznych przepisów znajdziesz nie tylko pomysły na śniadania, obiady czy kolacje – ale także patenty na łatwe przekąski oraz przetwory i półprodukty, które ułatwią ci przygotowanie zbilansowanych posiłków.

Książka pomoże ci krok po kroku wprowadzić właściwą dietę w nadciśnieniu, a dzięki temu – zmniejszyć ryzyko powikłań, a być może nawet zmniejszyć dawki leków (pod kontrolą lekarza oczywiście). Oprócz wskazówek dietetycznych, zawiera też rozdział o stylu życia korzystnym dla leczenia chorób sercowo-naczyniowych oraz ponad 90 przepisów na łatwe, zdrowe posiłki.

Premiera z powodu COVID-19 została przeniesiona na sierpień 2020 🙂


A może zainteresują cię też inne książkowe premiery z sezonu lato/jesień 2020?