Dietetyk na talerzu

Tego jeszcze nie było! Książka o odchudzaniu, która nie jest poradnikiem, zbiorem przepisów czy wskazówek, tylko… powieścią obyczajową! Dietetyk na talerzu z humorem i dystansem opowiada o osobach, które chcą schudnąć, ale niekoniecznie… chcą się odchudzać. Zobacz, jak proces odchudzania wygląda z boku i dlaczego walka z kilogramami jest taka trudna!

dietetyk na talerzu

Dietetyk na talerzu to moja pierwsza powieść. Po napisaniu dziesięciu poradników o diecie i zdrowym odżywianiu postanowiłam tym razem ugryźć temat z nieco innej strony… 🙂

Każdego dnia setki tysięcy ludzi popełniają te same błędy żywieniowe, wierzą w te same mity, produkują kolejne wymówki lub szukają dróg na skróty. Codziennie ktoś podejmuje decyzję o odchudzaniu, ale wynikającą ze złych pobudek lub zakładającą niewłaściwy cel. Do dietetyków każdego tygodnia trafiają osoby, które oczekują recepty lub magicznego sposobu na zgubienie zbędnych kilogramów. Takie właśnie są postaci występujące w mojej książce.

Gdy w mojej głowie powstawał pierwszy szkielet tej historii pomyślałam, że jest nie tylko zabawna, ale również może być pouczająca. Teraz w żartach nazywam ją powieścią edukacyjną. 🙂 Jak można bowiem lepiej coś pokazać, niż na przykładzie?

Poznajcie więc panią Jadwigę, pana Czesława, panią Aldonę, pana Leona czy panią Julittę (przez dwa „t”), a także ich perypetie i problemy.  A przede wszystkim zobaczcie świat diet i odchudzania z perspektywy dietetyczki Judyty, która bezustannie próbuje sobie z nimi wszystkimi poradzić :).

Książkę można zamówić na przykład tutaj.

Dobrej zabawy! 🙂